Predsednik RS prevzel častno pokroviteljstvo

datum: 13.07.2018

Predsednik Republike Slovenije Borut Pahor je prevzel častno pokroviteljstvo nad prireditvami ob 100. obletnici konca prve svetovne vojne, ki jih pripravljajo različne orgnizacije. Med njimi je tudi Kobariški muzej, ki sodeluje v Nacionalnem odboru za za obeleževanje 100 letnice 1. svetovne vojne.

Častno pokroviteljstvo je veliko priznanje predsednika Republike Slovenije Boruta Pahorja in nosi izjemno sporočilo: "Mir ni vse, vendar je brez miru vse nič" (Borut Pahor, december 2017).

Predsednik Republike Slovenije Borut Pahor je prevzel častno pokroviteljstvo tudi nad mednarodnim koncertom Bobni miru, ki bo 1. avgusta v Kobaridu, slovesno listino častnega pokroviteljstva pa je 4. julija 2018 na priložnostni prireditvi v prostorih Urada predsednika republike prevzel direktor Kobariškega muzeja mag. Martin Šolar.

Več o dogodku tukaj.