50.000 obiskovalec v letu 2019

datum: 09.10.2019

Z oktobrom se kot po navadi v Kobariškem muzeju končuje visoka sezona obiska. Hkrati se intenzivno pripravljamo na tradicionalne jesenske prireditve, ki so povezane s spominom na ustanovitev muzeja, 12. soško ofenzivo in konec prve svetovne vojne.

V letu 2019 ni okroglih obletnic, duh soške fronte, neizprosnih bojev in trpljenja vojskujočih se strani v Krnskem pogorju pa ostaja kot nema priča tega časa. Kobariški muzej je največja zbirka premične dediščine prve vojne pri nas in v širši okolici ter kot tak privablja mnogo obiskovalcev. V preteklem letu je muzej obiskalo 65.500 obiskovalcev, letošnja sezona pa je po manjšem zatišju spomladi zdaj v času jeseni spet zelo dobra. Muzej je letos obiskalo že več kot 50.000 obiskovalcev, posebej dober je bil obisk v avgustu.

V soboto, 5. oktobra 2019, smo tako zabeležili že 50.000 obiskovalca Kobariškega muzeja v letu 2019. Ruski družini, ki sicer začasno živi v Ljubljani, je ob tej priložnosti direktor muzeja Martin Šolar izročil darilo - knjigo Po sledeh soške fronte in koledar muzeja za leto 2020.