Kobariški muzej od 13. februarja 2021 ponovno odpira svoja vrata!

datum: 11.02.2021

Spoštovani!

Obveščamo vas, da bo Kobariški muzej od 13. februarja 2021 dalje ponovno odprt. Muzej je odprt po zimskem urniku vsak dan od 10. do 17. ure.

Upamo, da bo s prihajajočo pomladjo posijalo sonce v Dolino Soče in vas povabilo v čudovito dolino, kjer v Kobaridu v našem muzeju ohranjamo in skrbimo za predstavitev dediščine soške fronte.

Ob obisku našega muzeja bomo poskrbeli za vso potrebno varnost v zvezi z virusom COVID-19, seveda pa je vstop v muzej možen le z uporabo zaščitne maske.

Posebej vas vabimo na ogled naše nove začasne razstave »29 mesecev bojev ob Soči«. Avtor razstave je kustos Kobariškega muzeja Jaka Fili, oblikovala pa jo je Barbara Bogataj Kokalj. Razstava, ki jo zaradi zaprtja muzeja v času epidemije še nismo uspeli predstaviti obiskovalcem, je res zanimiva in daje celovit kronološki pregled vzrokov, dogodkov in posledic soške fronte v 1. svetovni vojni. Ogled začasne razstave je brezplačen.