18. maj – Mednarodni dan muzejev v Kobariškem muzeju

14.05.2024

Tudi Kobariški muzej se z dodatno ponudbo pridružuje mednarodnemu dnevu muzejev. Mednarodni muzejski svet (ICOM) je uvedel 18. maj kot mednarodni dan muzejev že leta 1977, da bi povečal zavest javnosti o vlogi muzejev pri razvoju družbe, in vse od takrat ta dan pridobiva vse večji pomen. Letošnja tema, »Muzeji za izobraževanje in raziskovanje«, poudarja pomen muzejev kot dinamičnih izobraževalnih ustanov, ki spodbujajo učenje, odkrivanje in razumevanje kulture.

Kobariški muzej se z dodatno ponubdo pridružuje mednarodnemu dnevu muzejev. V soboto, 18. maja, je organizirano brezplačno vodenje po Kobariški zgodovinski poti ob 11. uri in brezplačno vodenje po stalni razstavi muzeja ob 14. uri. Zaželene so predhnodne najave na ali na telefonski številki 041 714 071 ali 05 380 00 00.

Vabljeni!