18. maj – Mednarodni muzejski dan v Kobariškem muzeju

12.05.2023

Že leta 1977 je Mednarodni muzejski svet ICOM zaznamoval 18. maj kot Mednarodni dan muzejev z namenom večje prepoznavnosti muzejev v družbi in njenega razvoja. Mednarodni muzejski dan bomo letos obeležili v četrtek, 18. maja 2023. Načrtuje se več akcij, ki bodo opozarjale in promovirale trajnostni razvoj in dobro počutje v muzejih.

Vsako leto se temu prazniku pridružuje vse več muzejev, tudi Kobariški muzej ni izjema. V četrtek, 18. maja 2023, bo vstop v Kobariški muzej prost za vse obiskovalce. Ob 11. uri je organizirano brezplačno vodenje po Kobariški zgodovinski poti, ob 14. uri pa brezplačen voden ogled po stalni razstavi v muzeju.

Dobrodošli 18. maja, kot tudi vse ostale dni. Odprti smo vsak dan od 9. do 18. ure.

Vljudno vabljeni, da nas obiščete.