50.000 obiskovalcev v 2023

05.12.2023

V letošnjem letu smo se končno spet približali številu obiska iz predkoronskih let in danes zabeležili že 50.000 obiskovalca Kobariškega muzeja v letu 2023. Veseli nas, da je za nami dobra sezona, posebej velja izpostaviti poletne mesece.

Posebna čast pa je, da je 50.000 obiskovalec prav nekdo s kobariškimi koreninami. Obiskala sta nas študenta iz Avstralije. Ko smo ju vprašali, zakaj sta za obisk izbrala prav Kobarid, sta dejala, da je dedek enega od njiju po rodu iz Kobarida. V letih pred začetkom druge svetovne vojne je emigriral v Avstralijo in si tam oblikoval družino. Danes pa je vnuk obiskal dedkov rodni kraj in spoznal tudi zgodovino tega območja.

Ob tej priložnosti mu je direktor Kobariškega muzeja Martin Šolar izročil darilo – knjigo The White War , katalog razstave 29 mesecev bojev ob Soči ter vodnik po Kobariškem muzeju.