Kobariški muzej in Pot miru se predstavljata v Špetru

14.07.2023

Kobariški muzej bo v okviru sodelovanja s Slovenci v Benečiji (Društvo beneških umetnikov) v Beneški galeriji v Špetru odprl gostujočo razstavo 29 mesecev bojev ob Soči avtorja Jaka Filija, kustosa Kobariškega muzeja. Otvoritveni dogodek bo v Špetru v četrtek, 20. 7. 2023, ob 18. uri. Razstava bo na ogled vse do 20. avgusta 2023 z namenom predstavitve dediščine soške fronte in je hkrati tudi povabilo prebivalcem Benečije na obisk v Dolino Soče v Kobariški muzej ter na Pot miru.

Na priložnostnem dogodku bo predstavljena tudi spomladi izdana knjiga Zgodbe na Poti miru avtorja Željka Cimpriča. Z avtorjem se bo pogovarjal Giorgio Banchig. Po predstavitvi bo knjigo možno tudi kupiti po znižani ceni.

Vabljeni!