Poletna muzejska noč

07.06.2024

V soboto, 15. junija 2024, se bo odvila že 22. Poletna muzejska noč. Gre za največjo promocijsko akcijo slovenskih muzejev, galerij in drugih ustanov, ki izvajajo programe s področja kulturne dediščine, umetnosti, kulture in zgodovine.

Akciji se pridružuje tudi Kobariški muzej, tako si lahko v soboto, 15. junija, od 18:00 do 24:00 muzej ogledate brezplačno. Poleg stalne razstave sta na ogled še občasna razstava Oskrbovalne linije – arterije soške fronte in gostujoča razstava  Parka vojaške zgodovine Pivka Vojaška poljska bolnišnica – Feldspital 808 in njena kapela v Kosoveljah na Krasu.

Na poletno noč pa za vas organiziramo tudi naslednje brezplačne vodene oglede:

18:30 Zgodbe vojakov, voden ogled muzeja

18:30 Odkrij skrivnosti vélike vojne v Kobariškem muzeju (delavnica za otroke)

Delve into the Mysteries of the Great War in the Kobarid Museum (workshop for children)

19:30 Zgodbe vojakov, voden ogled muzeja v angleščini / Soldier's stories, guided tour in English

20:00 Italijanska kostnica, voden ogled

21:30 Zgodbe vojakov, voden ogled muzeja