Predstavitev knjige "Ogenj, ki je zajel Evropo"

06.01.2023

Po prazničnem premoru se v Kobariški muzej zopet vračajo muzejski večeri. Letošnje koledarsko leto bomo otvorili s predstavitvijo knjige Ogenj, ki je zajel Evropo: Narodni dom v Trstu 1920 – 2020. Z nami bosta avtorja Borut Klabjan in Gorazd Bajc.

Gosta sta tržačana, zgodovinarja, oba se ukvarjata s sodobno zgodovino in obmejnim prostorom. Dr. Gorazd Bajc je redni profesor na oddelku za zgodovino Filozofske fakultete Univerze v Mariboru, dr. Borut Klabjan pa znanstveni svetnik na Znanstveno-raziskovalnem središču Koper.

O knjigi: 13. julija 1920 so fašisti požgali simbol slovenske in slovanske emancipacije v središču Trsta – Narodni dom. Istega dne pa je fašistično nasilje prizadelo tudi druge slovanske ustanove v Trstu, kar je dejansko pravi ognjeni krst objemnega fašizma.

Predstavljena knjiga je prva poglobljena in natančna študija o požigu tržaškega Narodnega doma.

Vabljeni ponovno v našo družbo v četrtek, 12. 1. 2023 ob 18. uri.