Predstavitev revije "Na fronti"

26.02.2023

Od zadnje predstavitve revije Na fronti je minilo že kaj nekaj časa. V zadnjih letih (2020 – 2022) pa sta izšli že dve številki, zato bomo na tokratnem muzejskem večeru gostili urednika, g. Vinka Avsenaka, ki nam bo predstavil 14. in 15. izdajo omenjene revije.

Gre za specializirano revijo za zgodovino prve svetovne vojne, ki jo izdaja Društvo soška fronta. Gre za nabor člankov različnih avtorjev, drobne zgodbe, pričevanja o usodah vojakov in beguncev. V reviji najdemo tudi študije različnih predmetov in vojnih ostalin ter številne še neobjavljene fotografije.

Društvo soška fronta letos praznuje tudi 30-letnico delovanja. Povezuje zbiralce, poznavalce, raziskovalce prve vojne in še posebej soške fronte. V sodelovanju z drugimi institucijami sodelujejo pri ohranjanju in varovanju kulturne dediščine.

Vabljeni v Kobariški muzej v četrtek, 2. marca 2023, ob 18. uri.